Britská policie provedla zátah v manchesterském Wiganu, na místě byli i pyrotechnici

ČTK ČTK
30. 5. 2017 21:01
Britská policie v úterý v souvislosti s nedávným teroristickým útokem v Manchesteru provedla prohlídku domu ve Wiganu, kde již minulý týden nalezla podezřelé předměty. Ve Wiganu tehdy zadržela jednoho podezřelého. Podrobnosti zásahu zveřejněny nebyly, na místě nicméně podle britských médií byli i pyrotechnici. Obyvatelé domu museli podle DPA objekt na zhruba hodinu opustit. Uzavřeno bylo také okolí domu a policie veřejnost vyzvala, aby se k místu nepřibližovala. Vyšetřovatelé nyní pátrají po modrém kufru, se kterým byl sebevražedný atentátník Salman Abedi zachycen na bezpečnostních kamerách jen několik hodin před útokem. V době činu ho u sebe neměl.
Britští policisté po útoku v Manchesteru (ilustrační foto).
Britští policisté po útoku v Manchesteru (ilustrační foto). | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy