Murdoch si může koupit vládu, ale ne 28 zemí. Slavný fotograf vytvořil kampaň proti Brexitu

Zahraničí Zahraničí
2. 5. 2016 16:10
Wolfgang Tillmans je Němec. Slavný fotograf, který střídavě žije v Berlíně a v Londýně. A také první cizinec, který získal prestižní britskou Turnerovu cenu. Nyní se zapojil do kampaně za setrvání Británie v Evropské unii. Oficiální kampaň mu připadala příliš nudná a postrádající vášeň, a tak vytvořil vlastní, cílenou především na mladou generaci.
Německý fotograf vytvořil vlastní kampaň pro setrvání VB v EU před červnovým referendem.
Německý fotograf vytvořil vlastní kampaň pro setrvání VB v EU před červnovým referendem. | Foto: Wolfgang Tillmans/tillmans.co.uk/

Londýn - Za necelé dva měsíce čeká obyvatele Velké Británie důležité rozhodování. V celonárodním referendu budou muset 23. června hlasovat o setrvání země v Evropské unii.

Do kampaně proti Brexitu se zapojil i slavný fotograf Wolfgang Tillmans.

Je to otázka toho, kam cítíte, že patříte.
Je to otázka toho, kam cítíte, že patříte. | Foto: Wolfgang Tillmans/tillmans.co.uk/

Významný německý umělec, žijící střídavě v Berlíně a Londýně, došel k názoru, že ta oficiální je příliš suchá a postrádá vášeň.

Vytvořil proto vlastní vizuálně přesvědčivé plakáty, které poskytl volně ke stažení na svých webových stránkách spolu s dopisem adresovaným nejmladší generaci voličů.

Jeho práce se zaměřuje právě na mladé, které povzbuzuje k tomu, aby se jako voliči včas zaregistrovali. Každý, kdo se chce referenda zúčastnit, to musí stihnout do 7. června.

Uvědomte si, co by odchod z EU znamenal. A nejezděte na festival v Glastonbury bez toho, abyste předtím hlasovali!
Uvědomte si, co by odchod z EU znamenal. A nejezděte na festival v Glastonbury bez toho, abyste předtím hlasovali! | Foto: Wolfgang Tillmans/tillmans.co.uk/

"Studenti již nejsou automaticky registrováni svými univerzitami, a proto hrozí, že by na tento nutný krok mohli zapomenout," píše Wolfgang na svých stránkách.

Svoji kampaň uznávaný fotograf namířil proti krajní pravici, která sbírá sílu napříč Evropou. Brexit by podle jeho názoru hrál do noty všem nepřátelům demokracie a lidských práv.

Rupert Murdoch si může koupit britskou vládu, ale ne unii 28 zemí.
Rupert Murdoch si může koupit britskou vládu, ale ne unii 28 zemí. | Foto: Wolfgang Tillmans/tillmans.co.uk/

Ve své práci varuje před oslabením Evropské unie a posílení vlivu osobností, jakými jsou Vladimir Putin, Rupert Murdoch, Marine Le Penová, ale i vůdce teroristické organizace Islámský stát Abú Bakr Bagdádí.

Plakáty obsahují krátká a výstižná hesla, jimiž se Tillmans snaží přesvědčit Brity, aby zůstali součástí Evropské unie.

Všichni tito lidé chtějí, aby Británe z EU vystoupila. Nedopusťte, aby bylo po jejich. Vyjádřete svůj názor.
Všichni tito lidé chtějí, aby Británe z EU vystoupila. Nedopusťte, aby bylo po jejich. Vyjádřete svůj názor. | Foto: Wolfgang Tillmans/tillmans.co.uk/
 

Právě se děje

před 9 minutami

Phoenix zvládl závěr a získal v semifinále NBA proti Clippers druhou výhru

Basketbalisté Phoenixu pojedou do Kalifornie na třetí a čtvrté semifinále NBA proti Los Angeles Clippers za stavu 2:0 na zápasy. Vítězství 104:103 zajistil druhému týmu Západní konference košem 0,7 sekundy před koncem Deandre Ayton, autor 24 bodů a 14 doskoků. Nejlepším střelcem Suns byl s 29 body Cameron Payne. Clippers táhl s 26 body Paul George, ale osm vteřin před koncem minul dva trestné hody.

Další zprávy