Brazilský rybář vypadl z lodi a dva dny čekal na záchranu. Přežil díky signální bóji

ČTK ČTK
28. 12. 2022 14:14
Pohřešovaného brazilského rybáře Davida Soarese, který se na rybolov vypravil z pláže v Riu de Janeiro 25. prosince, nalezli místní rybáři až po dvou dnech u přístavu Acu. Třiačtyřicetiletý Soares na moři přežil díky signální bóji, na niž narazil čtyři hodiny poté, co vypadl z rybářské lodi, uvedla stanice BBC.
Signální bóje.
Signální bóje. | Foto: Reuters

"Voda byla rozbouřená a foukal silný vítr… tak jsem se rozhodl nechat se unášet proudem, abych spotřeboval méně energie," uvedl Soares a dodal, že nejtěžších pro něj bylo prvních deset minut, kdy se snažil dostat zpátky do lodi za každou cenu.

Po čtyřech hodinách na moři jej proud donesl k signální bóji u přístavu Acu, na kterou se mu podařilo vyšplhat. "Myslel jsem si, že než mě někdo najde, zemřu na podchlazení," uvedl Soares. Místní rybáři, kteří po něm pátrali, jej nalezli až po dvou dnech.

Ve videu, které Soaresovi zachránci natočili při návratu, má rybář dobrou náladu a vtipkuje. Soares později uvedl, že pro něj bylo velmi emotivní, když viděl reakci mužů, kteří jej nalezli. "Všichni brečeli," řekl Soares.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy