Brazilský prezident se prohlásil za zastánce dohody o klimatu. Ničíte přírodu, vzkazují mu kritici

ČTK ČTK
5. 6. 2017 22:39
Brazilský prezident Michel Temer v pondělí zopakoval, že je zastáncem pařížské dohody o klimatu. Podle něj je globální změna klimatu "opravdový problém, s nímž je nutno bojovat". Temer dále uvedl, že "změna klimatu je pociťována po celém světě, včetně Brazílie". Prezident pařížskou dohodu o klimatu ratifikoval loni v září. Brazílie, kde se rozkládá rozsáhlý amazonský prales, tak bude muset v příštích letech výrazně snížit emise. Navzdory tomu, mnoho organizací na ochranu životního prostředí tvrdí, že Temerova vláda brazilskou přírodu zničí, jelikož má v plánu umožnit velkým společnostem kácet stromy na větší části území a zakládat nové doly.
Michel Temer.
Michel Temer. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Atlético Madrid po šestigólové premiéře neskórovalo proti Huesce

Fotbalisté Atlética Madrid nedokázali ve druhém zápase v sezoně španělské ligy skórovat a na hřišti Huescy remizovali 0:0. Neprosadil se ani uruguayský útočník Luis Suárez, který o víkendu při premiérovém startu po přestupu z Barcelony přispěl dvěma brankami k vysoké výhře 6:1 nad Granadou.

Atlético si přitom proti Huesce vypracovalo řadu šancí. Suárez, jenž tentokrát nastoupil v základní sestavě, měl blízko ke gólu ve druhém poločase, po sprinterském souboji s Andreasem Fernándezem už ale míč nedokázal protlačit kolem brankáře.

K trojici sedmibodových týmů v čele tabulky se přidal Villarreal, který ve čtvrtém zápase v sezoně porazil Alavés 3:1. Dvěma góly k výhře přispěl Paco Alcácer.

Další zprávy