V síti brazilské policie uvízla velká ryba. Zadržela jednoho z nejhledanějších drogových bossů

ČTK ČTK
2. 7. 2017 19:42
Brazilská policie dopadla jednoho z nejhledanějších drogových bossů Latinské Ameriky, po němž pátrala více než tři desetiletí. Luiz Carlos da Rocha, který byl zadržen v sobotu ve státě Mato Grosso na západě země, dostal v minulosti tresty v celkové výši přes 50 let vězení, informovala brazilská média. Jeho organizovaná skupina patřila k hlavním dodavatelům kokainu zločineckým gangům v São Paulu a Rio de Janeiru. Muž přezdívaný Cabeça Branca (Bílá hlava) je jedním z nejmocnějších drogových obchodníků v Brazílii. Jeho celkové jmění odhadují úřady na 100 milionů dolarů (2,3 miliardy korun). Da Rocha dlouhá léta unikal policii díky změně identit i několika plastickým operacím.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy