Bratr je zrůda, řekli sourozenci únosce Castra

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
13. 5. 2013 22:15
Bratři, kteří taktéž skončili v cele, podle policie o věznění žen nic nevěděli
Ariel Castro jednal na vlastní pěst, usoudila policie.
Ariel Castro jednal na vlastní pěst, usoudila policie. | Foto: repro:facebook

Cleveland - Sourozenci clevelandského únosce Ariela Castra za jeho činy ostře odsoudili.

V rozhovoru pro televizi CNN Perdo a Onil Castrovi svého bratra nazvali zrůdou a zopakovali, že o jeho činech neměli potuchy.

Dvaapadesátiletý Castro je ve vazbě kvůli obvinění, že unesl tři ženy, které asi deset let ve svém domě věznil a znásilňoval.

"Nemám s tím nic společného a nevím, jak to mohlo mému bratrovi celá ta léta procházet," řekl americké televizi nejstarší z trojice bratrů Castrových, Pedro. Když k němu do bytu minulé pondělí přišli policisté, myslel si, že má problémy kvůli tomu, že měl na veřejnosti otevřenou nádobu s alkoholem, což zákon zakazuje.

Druhý bratr, Onil, byl spolu s Arielem zatčen, když se s ním vracel autem z návštěvy matky. "Možná se chtěl nechat chytit. Možná už toho bylo příliš. Ale jestli to udělal takhle, neměl jezdit do matčina domu a brát mě do auta, jestli věděl, co se stane," prohlásil padesátiletý Onil Castro.

Dál nikdy nešli, protože alkohol byl v kuchyni

Dalších 36 hodin strávili bratři v oddělených vazebních celách a o třech ženách, které podle policie Ariel držel ve svém domě, se dozvěděli až po čase. Jména a staré fotky Amandy Berryové, Giny DeJesusové a Michelle Knightové znali Castrovi bratři kvůli pátrání, které po nich bylo v Clevelandu před lety vyhlášeno.

Když jim však policisté ukázali aktuální fotky, ženy nepoznali. Také proto dospěli vyšetřovatelé minulý čtvrtek k závěru, že s činy svého bratra nemají nic společného.

Připomeňte si: Nejznámější únosy z posledních let

O Arielových skutcích se prý bratři nedozvěděli i proto, že do jeho domu nechodili nijak často, a když přišli, nepustil je dál než do kuchyně. "Důvod, proč jsme chodili do kuchyně, byl ten, že tam měl alkohol. Vzal mě do kuchyně a dal mi panáka," popsal čtyřiapadesátiletý Pedro návštěvy u svého bratra. Zbytek domu od kuchyně oddělovaly tlusté závěsy, což prý Ariel vysvětloval úsporami energie.

Při návštěvách podle Pedra dům vždy naplňovaly zvuky z hlasitě puštěné televize či rádia, proto nemohlo být slyšet cokoliv z dalších částí budovy. Jeho chování jim prý nebylo nijak podezřelé, protože to byl "takový divný chlápek".

Tři mladé ženy, z nichž jedna před šesti lety porodila Arielu Castrovi dceru a další údajně mnohokrát nuceně potratila, zadržoval podle policie únosce ve sklepních prostorách domu. Pokud jej soud shledá vinným, hrozí mu až trest smrti.

Zvláště hořkou představou je pro bratry Castrovy fakt, že dobře znali otce DeJesusové Felixe. "Říkával jsem mu, Felixi, pořád po ní není stopa, pořád po ní není stopa. Aniž bych věděl, že ta zrůda má ty mladé ženy ve svém domě," prohlásil Onil Castro. Jak se s DeJesusem mohl bez známky emocí bavit Ariel, prý nedokáže pochopit.

 

Právě se děje

Další zprávy