Bratislava zažila "megakrádež" šperků za miliony, lupiči zapálili svoje auto a utekli

ČTK ČTK
2. 11. 2019 18:01
Jako o "megakrádeži v Bratislavě" referují slovenská média o vloupání do klenotnictví v nákupním středisku v bratislavské čtvrti Lamač v noci na dnešek. "Ze zlatnictví ukradli šperky za půl milionu eur (asi 13 milionů korun)," napsal list Pravda na svém webu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Podle policie dosud neznámí pachatelé pronikli do klenotnictví asi ve tři hodiny ráno a pak i s bohatým lupem utekli na dosud neznámé místo. Po pachatelích se intenzivně pátrá, ujistili strážci zákona na Facebooku.

Televize Markíza s odvoláním na policejní mluvčí uvedla, že lupičů bylo sedm a že jeden z nich před nákupním střediskem zapálil vůz SsangYong Kyron, kterým lupiči přijeli. Do nákupního centra Bory Mall se dostali za pomoci železné tyče, kterou nadzdvihli spouštěcí plechové dveře.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Putin chystá na červen vojenskou přehlídku k výročí konce války

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil ministrovi obrany, aby na 24. června připravil vojenskou přehlídku na počest 75. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Oznámila to v úterý ruská média.

Vojenská přehlídka se jako ukázka ruské moci a síly tradičně koná 9. května na moskevském Rudém náměstí, ale letos musel Putin akci odložit kvůli pandemii způsobené koronavirem. Nákaza mezitím postihla více než 360 tisíc obyvatel nejrozlehlejší země světa a denně přibývají tisíce nových případů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy