Bouře s vydatným deštěm napáchala na severu Německa velké škody. Dva domy zřejmě čeká likvidace

ČTK ČTK
11. 5. 2018 12:18
Čtvrteční bouřka na severu Německa doprovázená vydatnými dešti způsobila vážné škody. Hasiči museli v Hamburku a Šlesvicku-Holštýnsku zasahovat především kvůli zaplaveným sklepům, voda ale podemlela i dva domy, které budou muset být zřejmě strženy. Na mnoha místech se i v pátek následky bleskových záplav stále odklízí, informovala agentura DPA. Přesná výše všech škod zatím není jasná. Lidé v Hamburku a severně od něj povolali na pomoc hasiče v téměř dvou tisíc případech. Nejhůře postižené je město Oststeinbek, které sousedí s východní částí Hamburku. Hasiči zde vyjížděli k téměř dvěma stovkám zásahů. Ve městě se nachází také jeden z domů, kterému hrozí stržení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 3 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy