reklama
 
 

Okolí Atén trápí silné lijáky, vichr vyvrací stromy. Zemřelo nejméně 15 lidí

Aktualizováno 15. 11. 2017 20:17
Nejméně 15 lidí zemřelo na jihu Řecka v důsledku silných lijáků a bouře, které v noci na středu postihly oblast Atén. Informovala o tom agentura AMPE. Dalších 17 lidí je zraněných. Mohutná bouře zasáhla území západně od řecké metropole. Uzavřena musela být ve středu ráno na dvou místech i dálnice spojující Atény s přístavním městem Korint. Silný vítr vyvracel stromy a poškodil řadu domů a obchodů například v oblasti města Megara, které leží na západ od Atén. Vichřici doprovázel liják, proudy vody převracely auta a zničily četné silnice. Meteorologové varují, že i v příštích dnech se v regionu čekají mocné lijáky.

Atény - Nejméně 15 lidí zahynulo v oblasti západně od řecké metropole Atén v důsledku lokálních záplav vyvolaných silnými lijáky a bouří, uvedla řecká agentura AMPE s odvoláním na zdroje z civilní obrany a protipožární ochrany. Dalších 17 osob utrpělo zranění a devět z nich zůstalo v nemocničním ošetření. Uzavřena musela být ráno na dvou místech i dálnice spojující Atény s městem Korint.

Vichřici doprovázel liják, proudy vody převracely auta a zničily četné silnice. Silný vítr vyvracel stromy a poškodil řadu domů a obchodů.

Většina obětí, které postupně našli hasiči, pochází z Mandry. Celkově přišlo o život 10 mužů a pět žen. Nejstarší oběti, ženě, bylo 95 let. Někteří zemřeli ve svých zaplavených domech, jeden muž na dvoře své firmy. Dvě těla strhla voda do blízkého moře.

Střední Středomoří už několik dní sužují silné vichry. O víkendu kvůli tomu zahynul podle agentury DPA turista na ostrově Korfu. Z pondělí na úterý zasáhl hustý liják řecký ostrov Symi na jihovýchodě Egejského moře, způsobil tam lokální záplavy a nebezpečné sesuvy půdy.

Meteorologové varují, že i v příštích dnech se v regionu čekají prudké lijáky.

autor: ČTK | 15. 11. 2017 13:24

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama