Bosna na rozcestí. Jak se tam žije?

Bosna na rozcestí. Jak se tam žije?
Miroslav Lajčák. Jako vysoký předtavitel je pro mnohé cizím protektorem, podle jiných by se Bosna bez něj neobešla.
Muž stojí u sarajevského pomníku obětem války v Bosně a Hercegovině, která probíhala v letech 1992-1995. Situace je v zemi i po 13 letech napjatá.
Věznice Zenica v Bosně a Hercegovině. Pro nedostatek kapacit a financí sedí již odsouzení váleční zločinci spolu s těžkými, ale i s menšími kriminálníky, a dokonce i s mentálně postiženými vězni. Na fotce jeden z vězňů na pracovním místě.
Experti z Mezinárodní komise pro hledání pohřešovaných osob odkrývají masový hrob popravených Bosňáků ze Srebrenice.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
29. 11. 2008 4:50

Bosna a Hercegovina nedávno po dlouhých průtazích podepsala stabilizační a asociační dohodu s EU. Přesto je tamní politická scéna i 13 let po konci občanské války stále velmi napjatá. Podle znalců poměrů je jediným řešením integrace země do Evropské unie, rozpad multietnického státu by naopak pravděpodobně vedl ke katastrofě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

V německém Rot am See se střílelo, podle médií zemřelo šest lidí

Nejméně šest lidí zahynulo při střelbě ve městě Rot am See na jihozápadě Německa. Informoval o tom portál Focus. Policie počet obětí neupřesnila, uvedla jen, že jsou zranění a zřejmě i mrtví. Sdělila také, že zadržela člověka, kterého z činu podezírá. Dodala, že podle prvních poznatků se případ zřejmě týká vztahových problémů.

Rot am See leží na poloviční cestě mezi Norimberkem a Stuttgartem.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy