Bosna a Chorvatsko udeřily na pašeráky drog

ČTK ČTK
21. 5. 2015 22:50
Policie zadržela v Bosně sedmnáct lidí, mezi nimi i čtyři policisty. V Chorvatsku mělo být podle tamních médií zadrženo čtyři až deset podezřelých.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Sarajevo/Záhřeb - Policisté v Bosně a Hercegovině a v sousedním Chorvatsku ve čtvrtek provedli koordinovanou akci proti organizovanému zločinu spojenému zejména s pašováním drog. Zadrželi přitom nejméně dvě desítky podezřelých, včetně čtyř policistů. Informují o tom místní média.

Podle webu Nezavisne novine při akci pod kódovým označením Maska zadržela policie v Bosně sedmnáct lidí, mezi nimi i čtyři policisty. Kromě určitého množství narkotik přitom zabavila také zbraně, vozidla a velké množství mobilních telefonů.

Razie policisté provedli především v oblasti měst Trebinje a Bileća, v obci Berkovići, v metropoli Republiky srbské Banja Luce a také v Sarajevu.

Současně s tím uskutečnila koordinovanou akci i chorvatská policie v Dubrovníku a jeho okolí. Podle tamních médií při ní zadržela čtyři až deset podezřelých.

Bosenská prokuratura oznámila, že operace byla namířena proti organizaci mezinárodních obchodníků s drogami. Mezi cíli byli i čtyři policisté, kteří jsou podle všeho do této organizované trestné činnosti rovněž zapleteni.

Chorvatská televize HRT uvedla, že dnešní zásah je pokračováním regionální policejní akce pod kódovým označením Gladius, při níž bylo v Chorvatsku, Bosně, Černé Hoře a Srbsku zadrženo kvůli pašování marihuany více než pět desítek lidí. Zabaveno přitom bylo na 400 kilogramů této drogy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy