Obrazem: Poslední evropská divočina nenávratně mizí. Skvostná údolí řek v Bosně ustupují elektrárnám

Foto: Majda Slámová
Martin Holzknecht, Jiří Kaňa
19. 5. 2018 19:31
Nedotčenou přírodu Bosny a Hercegoviny už několik let narušuje nekontrolovatelná výstavba vodních elektráren. Z oblasti vyhání zvířata i lidi. Na tamní říční síti už nyní stojí 120 elektráren. Budování stovky dalších se navíc chystá. Místní se proti megalomanským projektům bouří. Podívejte se na nejkrásnější údolí této balkánské země, které mají ustoupit výstavbě elektráren.

Reportáž je součástí projektu neziskové organizace Arnika, který byl podpořen Ministerstvem zahraničí ČR.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy