Obrazem: Poslední evropská divočina nenávratně mizí. Skvostná údolí řek v Bosně ustupují elektrárnám

Obrazem: Poslední evropská divočina nenávratně mizí. Skvostná údolí řek v Bosně ustupují elektrárnám
Divoké řeky v Bosně a Hercegovině mají ustoupit vodním elektrárnám.
Většina přírodních skvostů má kvůli výstavbě zaniknout. Za pár let půjde možná o historicky unikátní fotografii. Také Janjský vodopád má zmizet pod hladinou akumulační nádrže.
Mistrovství v muškaření na řece Neretvě. Rybáři proti stavbě elektráren bojují.
Soutok řek Buny a Neretvy nedaleko Mostaru nabízí úchvatnou podívanou na kaskády mísící se vody. I ty mají ale v budoucnu zmizet kvůli zvýšení hladiny řek nad přehradou.
Foto: Majda Slámová
Martin Holzknecht, Jiří Kaňa
19. 5. 2018 19:31
Nedotčenou přírodu Bosny a Hercegoviny už několik let narušuje nekontrolovatelná výstavba vodních elektráren. Z oblasti vyhání zvířata i lidi. Na tamní říční síti už nyní stojí 120 elektráren. Budování stovky dalších se navíc chystá. Místní se proti megalomanským projektům bouří. Podívejte se na nejkrásnější údolí této balkánské země, které mají ustoupit výstavbě elektráren.

Reportáž je součástí projektu neziskové organizace Arnika, který byl podpořen Ministerstvem zahraničí ČR.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy