Johnsona zřejmě nahradí jeden z této osmičky. Jsou v ní dva protiruští jestřábi

Martin Novák Martin Novák
7. 7. 2022 14:49
Nejméně osm politiků - tři ženy a pět mužů - přichází v úvahu na post šéfa britské Konzervativní strany poté, co skončí Boris Johnson. Ten ve čtvrtek oznámil svou rezignaci. Ještě před ním odstoupilo několik ministrů, především kvůli skandálu okolo porušování covidového lockdownu. Souboj o místo lídra konzervativců se uskuteční v létě, premiér bude vybrán před říjnovou stranickou konferencí.
Liz Trussová.
Liz Trussová. | Foto: Reuters

Liz Trussová

Ministryně zahraničí, která se v posledních měsících "proslavila" velmi tvrdými výroky na adresu Ruska a prosazovala tvrdé sankce jak proti Rusku jako státu, tak proti ruským oligarchům a byznysmenům v Británii. Ještě v úterý vyjádřila Borisi Johnsonovi podporu, což pro ni může být nevýhoda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 54 minutami

Část pražského metra A zastavila nehoda, soupravy nejezdí mezi Náměstím Míru a Želivského

Kvůli nehodě soupravy je obousměrně zastavený provoz na lince metra A mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru. Předpoklad obnovení provozu je zhruba v 08:30, uvádí pražský dopravník podnik na webu. Ve zbylých dvou úsecích linky A jezdí metro normálně.

Kvůli blíže neupřesněné dopravní nehodě vlaku metra byl provoz části linky A zastaven v 04:40. Dopravní podnik žádá cestující, aby v úseku mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru použili povrchovou dopravu.

Mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař zůstal provoz metra zachovaný bez omezení, stejně jako mezi Náměstím Míru a konečnou Nemocnice Motol.

Dopravní podnik původně odhadoval, že se metro po celé délce linky A rozjede kolem 06:30. Později čas pravděpodobného zprovoznění odložil o dvě hodiny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lidí nově nakažených covidem v Česku dál ubývá

Letošní letní vlna covidu-19 v Česku dál slábne. Počty lidí nově nakažených covidem klesají v mezitýdenním srovnání 14. den v řadě. Ve středu do statistik na webu ministerstva zdravotnictví přibylo 2203 nových případů, o 468 méně než ve stejný den předchozího týdne. Nižší byl i počet podezření na opakovanou nákazu. Za týden klesl o 90 na 866 případů.

Za posledních sedm dní testy v Česku odhalily 121 nových případů covidu-19 v přepočtu na 100 000 obyvatel. Je to nejnižší hodnota za poslední více než tři týdny.

Nejvíce se nový typ koronaviru šíří v Praze s incidenčním číslem 153. Naopak na Vysočině připadá na 100 000 obyvatel 93 případů za posledních sedm dní. Nižší týdenní incidenci než 100 vykazuje ještě Plzeňský, Karlovarský a Jihočeský kraj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy