Bon Jovi vzkazuje republikánům: Nepoužívejte mou píseň!

Zahraničí Zahraničí
15. 10. 2008 23:15
McCainův tým používá skladbu bez souhlasu kapely
Zpěvák Bon Jovi je známým přívržencem Baracka Obamy
Zpěvák Bon Jovi je známým přívržencem Baracka Obamy | Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Hodně překvapený byl americký zpěvák John Bon Jovi, když se dozvěděl, že republikánská kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová používá na svých předvolebních mítincích skladbu jeho kapely.

Na souhlas s použitím písně Who Says You Can´t Go Home se populárního umělce nikdo neptal. Bon Jovi je navíc známým stoupencem demokratického kandidáta Baracka Obamy.

Skupina Bon Jovi se proti používání skladby při kampani republikána Johna McCaina ohradila v prohlášení uveřejněném na stránkách tmz.com.

"Byli jsme překvapeni, když jsme naši píseň včera a dnes slyšeli při kampani Johna McCaina," uvedla na serveru kapela.

A rozhodně není prvním hudebním uskupením, kterého se tým Johna McCaina neptal a použil jeho hity.

Například kapela Heart už v září posílala volebnímu týmu republikánů výzvu, ať přestane na mítincích používat jejich skladbu Barracuda.

Aljašská guvernérka a republikánská kandidátka na viceprezidentský post Saran Palinová si ji už dříve vybrala jako svou neoficiální hymnu - ve školním basketbalovém týmu totiž měla přezdívku Saran Barracuda.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Trump sníží stavy amerických vojáků v Německu, stáhne se jich téměř deset tisíc

Prezident Spojených států Donald Trump nařídil stáhnout z Německa 9500 ze stávajících 34 500 amerických vojáků. S odvoláním na nejmenované americké vládní činitele to napsal deník The Wall Street Journal, podle kterého vojáci odejdou do září. Agentura Reuters tvrdí, že část vojáků bude přemístěna do Polska a dalších spojeneckých zemí, zbytek se vrátí do vlasti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy