Bon Jovi vzkazuje republikánům: Nepoužívejte mou píseň!

Zahraničí Zahraničí
15. 10. 2008 23:15
McCainův tým používá skladbu bez souhlasu kapely
Zpěvák Bon Jovi je známým přívržencem Baracka Obamy
Zpěvák Bon Jovi je známým přívržencem Baracka Obamy | Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Hodně překvapený byl americký zpěvák John Bon Jovi, když se dozvěděl, že republikánská kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová používá na svých předvolebních mítincích skladbu jeho kapely.

Na souhlas s použitím písně Who Says You Can´t Go Home se populárního umělce nikdo neptal. Bon Jovi je navíc známým stoupencem demokratického kandidáta Baracka Obamy.

Skupina Bon Jovi se proti používání skladby při kampani republikána Johna McCaina ohradila v prohlášení uveřejněném na stránkách tmz.com.

"Byli jsme překvapeni, když jsme naši píseň včera a dnes slyšeli při kampani Johna McCaina," uvedla na serveru kapela.

A rozhodně není prvním hudebním uskupením, kterého se tým Johna McCaina neptal a použil jeho hity.

Například kapela Heart už v září posílala volebnímu týmu republikánů výzvu, ať přestane na mítincích používat jejich skladbu Barracuda.

Aljašská guvernérka a republikánská kandidátka na viceprezidentský post Saran Palinová si ji už dříve vybrala jako svou neoficiální hymnu - ve školním basketbalovém týmu totiž měla přezdívku Saran Barracuda.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy