Bombový útok na mešitu na východě Afghánistánu. Zemřelo nejméně 39 lidí, dalších 80 je zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 8. 2018 19:25
Na nejméně 39 mrtvých a 80 zraněných stoupla bilance pátečního útoku spáchaného v době modliteb v šíitské mešitě ve východoafghánském městě Gardezu. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na představitele vlády provincie Paktíja. Bilance obětí na životech se může ještě značně zvýšit. Podle zdrojů z místní nemocnice, kam byli zranění převezeni, je mezi nimi nejméně 20 dětí. Podle očitých svědků do mešity přišli dva ozbrojenci oblečení v burkách, jeden z nich odpálil nálož na svém těle, zatímco druhý začal střílet na věřící v mešitě. K odpovědnosti za útok se zatím nikdo nepřihlásil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 29 minutami

Skotsko bude za pár let nezávislé a v Evropské unii, řekla Sturgeonová

Skotsko bude za pár let nezávislou zemí a zároveň členským státem Evropské unie, je přesvědčena skotská první ministryně Nicola Sturgeonová. Řekla to ve středu na tiskové konferenci v Berlíně. Šéfka separatistické Skotské národní strany (SNP) také dala najevo vážné pochybnosti, zda britský premiér Boris Johnson najde v otázce brexitu kompromis, který by vyhovoval Bruselu i parlamentu v Londýně. V příštích měsících Sturgeonová očekává předčasné volby.

"Riziko, že Británie opustí Evropskou unii bez dohody, je stále velké. Poškodilo by to naši ekonomiku a naše občany, a já udělám všechno pro to, abych tomu zabránila," uvedla Sturgeonová. Zdůraznila přitom, že si velká většina Skotů brexit nepřála. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy