Bombové útoky v Libyi si vyžádaly 35 mrtvých. Teroristé cílili na mešitu i záchranáře

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 1. 2018 14:16
Na 35 mrtvých a 60 zraněných se zvýšila bilance dvou úterních bombových útoků ve druhém největším libyjském městě Benghází. S odvoláním na místní záchranáře o tom informovala agentura Reuters. Agentura AP uvádí 33 mrtvých. K útokům se stále nikdo nepřihlásil. Výbuchy náloží nastražených v autech otřásly čtvrtí Salmání v centru města, když věřící opouštěli po modlitbách mešitu. Mezi oběťmi jsou civilisté i vojáci. Druhá nálož vybuchla poté, co na místo dorazili záchranáři, uvedla policie s tím, že útočníci zřejmě chtěli, aby počet mrtvých byl co nejvyšší, a tak počkali, až se oblast zaplní větším počtem civilistů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy