Bomba teroristů zabila v turecké Ankaře tři lidi

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
20. 9. 2011 22:00
"Vypadá to, že účelem bylo ublížit lidem, jak nejvíc to jen šlo," řekl ministr vnitra
Foto: Reuters

Ankara - Centrem turecké Ankary otřásl v úterý výbuch, který připravil o život tři lidi a dalších 34 zranil

Turecký ministr vnitra Idris Naim Şahin řekl, že je vysoce pravděpodobné, že šlo o teroristický útok. K odpovědnosti za explozi se zatím nikdo nepřihlásil.

"Exploze nastala v místě, kde je hustý provoz automobilů a lidí. Vypadá to, že účelem bylo ublížit lidem, jak jen to nejvíc šlo," řekl ministr Şahin.

Starosta Ankary citoval zprávy svědků, podle nichž explodovala hořící plynová bomba vržená do ulice. Následný požár pak vedl k výbuchu auta. Vyšetřování podle něj pokračuje. Místopředseda turecké vlády Bülent Arinç ale podle agentury Reuters naznačil, že výbuch způsobila bomba.

Hasiči zasahují na místě výbuchu v centru Ankary.
Hasiči zasahují na místě výbuchu v centru Ankary. | Foto: Reuters

K útoku došlo v obchodní čtvrti Kizilay v centru metropole před kanceláří místního vládního úřadu.

Teroristické útoky jsou v turecké metropoli časté. Loni v říjnu zranil výbuch bomby na náměstí Taksim tři desítky osob. Atentát byl zřejmě namířen proti policejnímu sboru.

Zničeno je několik automobilů a skleněné výplně výloh, sklo se vysypalo i z oken okolních budov. Policisté oblast uzavřeli.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Agentura DPA ovšem oznámila, že policie zatkla ženu podezřelou z účasti na atentátu. V Turecku působí několik radikálních levicových i pravicových skupin včetně zakázané Strany kurdských pracujících PKK.

Nad centrální částí hlavního města Turecka se v úterý před polednem dlouho vznášela oblaka hustého dýmu.

 

Právě se děje

Další zprávy