Bomba pod autem maltské novinářky byla odpálena na dálku, podle místní policie šlo zřejmě o semtex

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 10. 2017 21:20
Bomba, jež v pondělí zabila maltskou novinářku Daphne Caruanovou Galiziovou, byla podle policie umístěna pod autem a na dálku odpálena mobilním telefonem. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. S identifikací mobilního telefonu by měli pomoci zahraniční odborníci. Na vyšetřování se vedle nizozemských forenzních expertů a agentů amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) podílí i britská policie. Výbuch odmrštil vůz investigativní novinářky ze silnice daleko do pole. Místní policie soudí, že byla zřejmě použita trhavina semtex. Pokud se to potvrdí, bylo by to v dějinách tohoto středomořského ostrova poprvé.
Maltská novinářka Daphne Caruana Galizia ve Vallettě.
Maltská novinářka Daphne Caruana Galizia ve Vallettě. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy