Boje na Ukrajině už připravily o život přes 8000 lidí

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
8. 9. 2015 17:38
Nejméně 7962 lidí přišlo o život a dalších 17 811 utrpělo zranění od loňského dubna, kdy na východě Ukrajiny propukl konflikt mezi Ruskem podporovanými separatisty a vládními vojsky. Tato čísla v úterý uvedla OSN s upozorněním, že jde o "konzervativní odhad" a že skutečné počty mohou být ještě "mnohem vyšší".
Boje na Ukrajině. Ilustrační foto.
Boje na Ukrajině. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Ženeva - Nejméně 7962 lidí přišlo o život a dalších 17 811 utrpělo zranění od loňského dubna, kdy na východě Ukrajiny propukl konflikt mezi Ruskem podporovanými separatisty a vládními vojsky.

Tato čísla v úterý uvedla OSN s upozorněním, že jde o "konzervativní odhad" a že skutečné počty mohou být ještě "mnohem vyšší".

Předchozí odhady operovaly dosud s údajem o 6800 obětech na životech.

Zajd Raad Husajn z Úřadu Vysokého komisaře OSN pro lidská práva upozornil, že od půli května do půlky srpna bylo zabito nejméně 105 civilistů, dvakrát více než v předchozích třech měsících. Zvýšený počet civilních obětí přičetl ostřelování obydlených míst.

Proruské povstání na východě Ukrajiny propuklo loni v dubnu po březnovém připojení Krymu k Rusku a únorovém svržení proruského prezidenta prozápadně naladěnými opozičními demonstranty. Rusko stále popírá, že by se do konfliktu přímo zapojilo.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Lidé a firmy zatím odevzdali 349 tisíc přiznání, loni 2,7 milionu

Lidé a firmy zatím odevzdali 348 602 daňových přiznání za loňský rok. V případě firem je to 48 525 a fyzických osob 300 077. Data v úterý zveřejnila Finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2019 zhruba 2,7 milionu daňových přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzických osob a 470 000 od firem. Pro letošní rok zatím odhad počtu správa s ohledem na situaci kolem pandemie neuvedla.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektroniky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy