reklama
 
 

Boeingům AA mohl upadnout motor, zjistila inspekce

23. 6. 2010 7:10
Závady u dvou letadel zjistili inspektoři včas

Chicago - Americký úřad pro civilní letectví FAA při poslední podrobné inspekci letadel zjistil vážné technické nedostatky ve flotile společnosti American Airlines.

Minimálně u dvou dálkových strojů Boeing 767-300 se prý vyskytovaly praskliny na trupu, které byly tak vážné, že letadlům mohl upadnout motor.

Praskliny byly podle úřadu zjištěny u letadel uvedeného označení, a to přímo na pylonech, které drží motory. Poškozené díly byly odeslány na expertizu, aby se zjistilo, proč praskliny vznikly.

Aerolinky mají ve své flotile celkem 73 letadel Boeing 767. Mluvčí aerolinek uvedl, že praskliny byly na dvou letadlech.

"S přepravcem a výrobcem pracujeme na tom, abychom zjistili příčinu těch prasklin a našli způsob, jak problém řešit," řekla podle agentury Reuters mluvčí FAA. "Zvažujeme také další kroky, včetně toho, že bychom vyžadovali častější inspekci té části letadel, kde jsou pylony motorů," dodala.

Inspektoři praskliny našli ve chvíli, kdy pracovali na jiné části letadel. Inspekce, která by praskliny běžným způsobem našla, se měla konat až později.

"Zachytili jsme to, když to zachyceno být mělo. Vlastně dřív, než vyžaduje inspekce, a tak to má být," řekl řekl mluvčí American Airlines Tim Wagner.

autor: ČTK | 23. 6. 2010 7:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama