Boeing nouzově přistál. S třímetrovou dírou v trupu

man, Reuters
25. 7. 2008 13:30
Letoun společnosti Qantas jen těsně unikl katastrofě

Manila - Velký Boeing 747-400 australské společnosti Qantas musel nouzově přistát ve filipínské metropoli Manile.

V jeho trupu se poblíž křídla u zavazadlového prostoru objevila díra velká dva až tři metry. Způsobila pokles tlaku na palubě letadla.

Podle vyjádření společnosti se pilotovi podařilo přistát bezpečně. Svědkové uvádějí, že mnozí cestující byli po nehodě viditelně otřeseni a někteří zvraceli.

Jedna z pasažérek řekla novinářům, že uvnitř letadla byl "silný vítr." Na palubě bylo 346 cestujících a devatenáct členů posádky. Nikdo podle dosavadních informací nebyl zraněn.

Čtěte také: Pilotovi hrozí doživotní vězení. Zavinil pád letadla

Boeing letěl z Londýna do Melbourne s mezipřistáním v Hongkongu. Pilot požádal o nouzové přistání v Manile krátce poté, co opustil hongkongskou ranvej a ozvala se silná rána. Stroj pak prudce začal ztrácet výšku a propadl se o téměř pět kilometrů.

Příčina problému zatím není jasná. Měli by ji pomoci objasnit experti z Austrálie, kteří už jsou na cestě do Manily.

"Musím složit poklonu pilotovi za to, jak bezpečně zvládl s letadlem přistát," řekla agentuře Reuters jedna z cestujících Glenyce Johnsonová. "Byl to úžasný zážitek, ale nic pěkného," dodala.

"Vždyť se zas tak moc nestalo," nenechal se podle agentury Reuters vyvést z míry její spolucestující John Vaharen, chovatel ovcí z Tasmánie.

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy