Boeing Dreamliner měl v Japonsku potíže při přistání

ČTK ČTK
7. 11. 2011 12:07
Pilot musel ručně vysunout podvozek
Foto: Reuters

Tokio - Nový stroj firmy Boeing, letoun 787, měl v neděli při jednom ze svých prvních komerčních letů problémy při přistávání.

Stroj japonských aerolinií ANA s 249 lidmi na palubě, který letěl na trase z japonské metropole Tokia do města Okajama na jihozápadě země, dosedl až po druhém přistávacím manévru pilota. Informovala o tom agentura AFP.

Pilot letu 651 byl přinucen ručně vysunout podvozek poté, co mu poplašné zařízení začalo signalizovat potíže s hydraulickým ventilem. Zprávy o nedělním incidentu se objevily až dnes.

První komerční cestu absolvoval nový Boeing 787 Dreamliner 26. října na lince z Tokia do Hongkongu.

Stroje, které výrobce označuje za nejmodernější dopravní letadlo v dějinách, využívá společnost ANA (All Nippon Airways) na vnitrostátních linkách z Tokia do Okajamy a Hirošimy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy