Foto: Kurdové metr po metru postupují k Mosulu, z města uprchly desetitisíce civilistů

Irácká armáda
"Tento rok bude rokem osvobození od Islámského státu," prohlásil v pondělí irácký premiér Hajdar Abádí. Vzápětí armáda začala postupovat na Mosul, ovládaný teroristy z organizace Islámský stát.
První dny ofenzivy jdou podle prohlášení lépe, než se čekalo. Kurdové zaútočili na jednotky IS rychle a nečekaně, a to hned ze tří stran.
Kurdské milice obléhají i řadu přilehlých vesnic nedaleko Mosulu. Hledají cesty, kudy džihádisté z města prchají v takovém počtu.
Jeden z odhalených způsobů, jak bojovníci Islámského státu z města prchají, je síť podzemních chodeb. Na fotografii je člen irácké milice, který objevil tunel východně od Mosulu.
Foto: Reuters
Michelle Hansen Michelle Hansen
21. 10. 2016 11:35
Od začátku ofenzivy proti Mosulu, největšímu městu ovládanému teroristy z organizace Islámský stát, uplynuly čtyři dny. Postup je podle iráckého premiéra nečekaně rychlý. Část džihádistů se snaží z města prchnout, stejně jako tisíce obyvatel Mosulu.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Lesy ČR smějí kvůli kůrovci kácet v Boubínském pralese

Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy