Stovky džihádistů padly, tisíce se dál perou s přesilou. Vše o bitvě, která pohřbí Islámský stát

Martin Novák Jan Gazdík Kateřina Vítková Marek Hudema Zuzana Kleknerová Martin Novák, Jan Gazdík, Kateřina Vítková, Marek Hudema, Zuzana Kleknerová
Aktualizováno 28. 10. 2016 11:02
V Iráku začala rozhodující bitva. Na Mosul, který v létě 2014 během pouhých 48 hodin obsadili islamisté, udeřily desetitisíce vojáků. Experti se shodují: blíží se konec teroristické organizace, která dva roky děsí svět. Speciál Aktuálně.cz.
Foto: Economia

Jsme ohroženi, ale zůstaneme, slyšel report Aktuálně.cz v klášteře na hranici Islámského státu

Severovýchodně od Mosulu stojí velmi blízko frontové linie křesťanský klášter Mar Mattai. Bojovníci Islámského státu sem nakonec nedošli, přestože okolní vesnice byly evakuovány. V klášteře natáčel reportér Aktuálně.cz Martin Novák.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Evropská komise poslala Česku prvních 23 miliard korun z mimořádného fondu obnovy

Evropská komise poslala Česku první platbu z mimořádného fondu určeného ke zotavení ekonomik z koronavirové krize. Z Bruselu míří do Prahy 915 milionů eur (více než 23,2 miliardy korun), na které má země nárok v rámci záloh určených k předfinancování jednotlivých projektů. Komise to oznámila na svém webu.

Celkově má Česko v příštích letech dostat až 180 miliard korun. Jednou z podmínek komise pro uvolnění dalších peněz je však to, že české úřady vyřeší systémové nedostatky v postupu vůči střetu zájmů vrcholných politiků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy