Bin Ládin se přiznal k vánočnímu útoku a hrozí dalšími

Petr Jemelka Petr Jemelka
24. 1. 2010 12:40
Útoky prý neustanou, dokud budou USA podporovat Izrael

Dauhá - Katarská zpravodajská televize Al-Jazeera podle serveru BBC obdržela od teroristické skupiny Al-Kájda zvukovou nahrávku, na které údajně její šéf Usáma Bin Ládin promlouvá k americkému prezidentovi Baracku Obamovi.

Ládin na nahrávce přiznává, že za prosincovým útokem na letadlo mířící do Detroitu stojí Al-Kájda a varuje Spojené státy, že přijdou další útoky.

Hlava teroristické organizace v záznamu doslova říká, že není fér, aby si Američané užívali klidu, když Palestinci v pásmu Gazy trpí, a pohrozila dalšími útoky, které budou trvat, dokud budou Spojené státy spojencem Izraele.

"Kdyby k Vám bylo možné promlouvat pomocí slov, nepromlouvali bychom prostřednictvím letadel," říká prý Usáma Bin Ládin v nahrávce, jejíž autenticita zatím nebyla ověřena.

"Zpráva, kterou vám předal nigerijský hrdina Umar Farouk Abdulmutallab, je potvrzením předchozí zprávy hrdinů z jedenáctého září," pokračuje.

Nigerijský útočník, který se s pomocí bomby ukryté ve spodním prádle pokusil zničit letadlo na lince do Detroitu, byl prý vycvičen bojovníky Al-Kájdy v Jemenu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy