Bin Ládin se přiznal k vánočnímu útoku a hrozí dalšími

Petr Jemelka Petr Jemelka
24. 1. 2010 12:40
Útoky prý neustanou, dokud budou USA podporovat Izrael

Dauhá - Katarská zpravodajská televize Al-Jazeera podle serveru BBC obdržela od teroristické skupiny Al-Kájda zvukovou nahrávku, na které údajně její šéf Usáma Bin Ládin promlouvá k americkému prezidentovi Baracku Obamovi.

Ládin na nahrávce přiznává, že za prosincovým útokem na letadlo mířící do Detroitu stojí Al-Kájda a varuje Spojené státy, že přijdou další útoky.

Hlava teroristické organizace v záznamu doslova říká, že není fér, aby si Američané užívali klidu, když Palestinci v pásmu Gazy trpí, a pohrozila dalšími útoky, které budou trvat, dokud budou Spojené státy spojencem Izraele.

"Kdyby k Vám bylo možné promlouvat pomocí slov, nepromlouvali bychom prostřednictvím letadel," říká prý Usáma Bin Ládin v nahrávce, jejíž autenticita zatím nebyla ověřena.

"Zpráva, kterou vám předal nigerijský hrdina Umar Farouk Abdulmutallab, je potvrzením předchozí zprávy hrdinů z jedenáctého září," pokračuje.

Nigerijský útočník, který se s pomocí bomby ukryté ve spodním prádle pokusil zničit letadlo na lince do Detroitu, byl prý vycvičen bojovníky Al-Kájdy v Jemenu.

 

Právě se děje

Další zprávy