reklama
 
 

Bílý dům věděl o prohřešcích poradce Portera, tvrdí šéf FBI

13. 2. 2018 22:42
Bývalého poradce amerického poradce Roba Portera viní dvě bývalé manželky z násilného chování. Podle ředitele FBI měl Bílý dům závěry vyšetřování už loni.

Washington - Úřad amerického prezidenta Donalda Trumpa měl k dispozici závěry z vyšetřování poradce Roba Portera dlouho před tím, než muž obviňovaný z domácího násilí minulý týden rezignoval na svou funkci. Prohlásil to ředitel Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christopher Wray, který zpochybnil vyjádření Bílého domu, podle něhož Trumpův úřad o prohřešcích nevěděl.

Americká média se o Porterův případ zajímají od minulého týdne, kdy se na veřejnost dostala obvinění od jeho dvou bývalých manželek, podle nichž se choval násilně a jednu z nich bil a škrtil.

Podle Wraye se FBI prověřováním Portera, který měl na starosti třídění dokumentace směřující k podpisu Trumpa, zabýval delší dobu a první předběžné závěry dodal úřad do Bílého domu loni na jaře. Šetření pak ukončil v lednu a od té doby měl prezidentův úřad kompletní informace k dispozici, řekl dnes podle agentury AP Wray členům senátního výboru pro zpravodajské služby.

Mluvčí Bílého domu naproti tomu krátce po Porterově rezignaci tvrdil, že Trumpův úřad o jeho činech nevěděl a že vyšetřování stále probíhá. Sám prezident poté zdůraznil, že Porter trvá na své nevině, a popřál bývalému poradci hodně štěstí.

Pro Bílý dům představuje Porterův případ problém i kvůli tomu, že po jeho odchodu americká média zjistila, že on ani někteří další vysocí úředníci nemají bezpečnostní prověrky požadované pro své funkce.

autor: ČTK | 13. 2. 2018 22:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama