Biden vybral personálního šéfa Bílého domu. Za Obamy pomáhal s bojem proti epidemii

ČTK ČTK
12. 11. 2020 6:49
Nově zvolený americký prezident Joe Biden se rozhodl svého dlouholetého spolupracovníka a poradce Rona Klaina jmenovat personálním šéfem Bílého domu. Informoval o tom Bidenův tým.
Budoucí personální šéf Bílého domu Ron Klain na snímku s někdejším prezidentem USA Barackem Obamou
Budoucí personální šéf Bílého domu Ron Klain na snímku s někdejším prezidentem USA Barackem Obamou | Foto: Reuters

Do klíčové pozice tak míří muž, který podobnou funkci zastával už během prezidentského mandátu Baracka Obamy a který má zkušenosti s bojem proti epidemii, protože v roce 2014 koordinoval přípravy po propuknutí nákazy virem ebola v západní Africe, napsala agentura AP.

Devětapadesátiletý Klain vedl v Bílém domě kancelář viceprezidenta v době, kdy tuto funkci Biden zastával během prvního mandátu Baracka Obamy. V 90. letech pracoval ve stejné pozici i pro tehdejšího videprezidenta Ala Gorea. V Bidenově kampani se angažoval už od roku 1987, kdy se tehdejší senátor poprvé ucházel o demokratickou nominaci do prezidentských voleb.

Podle AP Bidenův výběr personálního šéfa ukazuje, že nový prezident se chce od první chvíle v úřadě intenzivně zaměřit na boj proti pandemii covidu-19. Klain v poslední době ostře kritizoval přístup současného prezidenta Donalda Trumpa.

Video: Její muž je příštím prezidentem USA. Nastal čas seznámit se s Jill Bidenovou

Její muž je příštím prezidentem USA. Nastal čas seznámit se s Jill Bidenovou | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy