Video: Biden po summitu s Putinem neudržel nervy a pohádal se s novinářkou

Video Video
17. 6. 2021 11:41
Americký prezident Joe Biden se po tiskové konferenci v Ženevě obořil na hlavní zpravodajku CNN v Bílém domě poté, co se ho zeptala na jeho summit s Vladimirem Putinem. "Pokud to nechápete, děláte špatnou práci," řekl Kaitlan Collinsové prezident. Později se Biden omluvil za to, že byl takový chytrák.
Reportérka se zeptala, proč si je tak jistý, že Putin změní chování. Biden, který byl na odchodu, zaklel a vrátil se vysvětlovat, co vlastně řekl. | Video: Reuters

Collinsová se ho zeptala, proč si je tak jistý, že Putin změní své chování. Biden, který byl na odchodu, zaklel a vrátil se vysvětlovat, co vlastně řekl. Reportérka ale s jeho odpovědí spokojená nebyla a tak výměna názorů v ostřejším tónu ještě pár desítek sekund pokračovala. Potom rozladěný Biden odešel.

"Dlužím své poslední tazatelce omluvu. Neměl jsem být takový chytrák," řekl Biden před nástupem do Air Force One.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Chovateli v Ostravě utekl krokodýl, po nebezpečném zvířeti pátrá policie

Policisté v Ostravě intenzivně hledají zhruba metrové mládě krokodýla, které uteklo chovateli ze zahrady v Závodní ulici. Upozornili, že krokodýl může být nebezpečný. Je mrštný a je schopen ulovit menší psy či kočky. Sdělila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Policie se o útěku zvířete dozvěděla dnes před 12:00, ze zahrady krokodýl utekl zřejmě v sobotu odpoledne. Jde o druh krokodýl čelnatý (Osteolaemus tetraspis).

"Vzhledem k tomu, že zvíře je už dva dny bez potravy, může být pro veřejnost nebezpečné. Dle konzultace s odborníkem by mohl začít vyhledávat vodní toky, případně se uschovat v listnatém terénu, kde je stín," uvedla Michalíková. Po krokodýlovi podle ní pátrají policisté speciální pořádkové jednotky s policisty z obvodního oddělení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Počet obětí po záplavách a sesuvech půdy v Indii vystoupil na 160

V Indii v pondělí začaly masivní odklízecí práce po monzunovém dešti, který převážně na západě země vyvolal záplavy a sesuvy půdy. Ty podle agentury AFP nepřežilo více než 159 lidí. Údaje o obětech ale nejsou jednotné - místní úřady, na které se odvolává agentura Reuters, uvádějí přes 160 mrtvých.

V nejvíce zasažených státech Maháráštra, Góa, Telangana a Karnátaka muselo být evakuováno přes 250 000 lidí.

Vláda státu Maháráštra oznámila, že záplavy nepřežilo nejméně 149 lidí, dalších 64 se stále pohřešuje. Podle představitelů tohoto západoindického státu je nepravděpodobné, že jsou stále naživu, protože jsou v troskách uvězněni déle než tři dny. Záchranáři se nemohli rychle dostat k nejvíce zasaženým vesnicím, rozvodněné řeky a sesuvy půdy odřízly příjezdové cesty. Ve vesnici Talije, která leží asi 180 kilometrů od Bombaje, byla pozastavena pátrací akce po 17 nezvěstných.

Zdroj: ČTK
Další zprávy