Video: Biden po summitu s Putinem neudržel nervy a pohádal se s novinářkou

Video Video
17. 6. 2021 11:41
Americký prezident Joe Biden se po tiskové konferenci v Ženevě obořil na hlavní zpravodajku CNN v Bílém domě poté, co se ho zeptala na jeho summit s Vladimirem Putinem. "Pokud to nechápete, děláte špatnou práci," řekl Kaitlan Collinsové prezident. Později se Biden omluvil za to, že byl takový chytrák.
Reportérka se zeptala, proč si je tak jistý, že Putin změní chování. Biden, který byl na odchodu, zaklel a vrátil se vysvětlovat, co vlastně řekl. | Video: Reuters

Collinsová se ho zeptala, proč si je tak jistý, že Putin změní své chování. Biden, který byl na odchodu, zaklel a vrátil se vysvětlovat, co vlastně řekl. Reportérka ale s jeho odpovědí spokojená nebyla a tak výměna názorů v ostřejším tónu ještě pár desítek sekund pokračovala. Potom rozladěný Biden odešel.

"Dlužím své poslední tazatelce omluvu. Neměl jsem být takový chytrák," řekl Biden před nástupem do Air Force One.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Černošický úřad nepřeruší řízení ke střetu zájmů Andreje Babiše

Černošický městský úřad nebude přerušovat řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Informoval o tom na svém webu. Babiš podal na městský úřad žalobu na ochranu před nezákonným zásahem, požaduje zastavení přestupkového řízení. Podle dřívějšího vyjádření mluvčí Krajského soudu v Praze Hany Černé však žaloba nemá odkladný účinek a je na úvaze žalovaného, zda bude v řízení pokračovat, či vyčká na výsledek soudního řízení. Černošický úřad se rozhodl řízení nepřerušovat.

"Městský úřad, odbor přestupků, dospěl k závěru, že na základě podané žaloby nebude zahájené řízení přerušovat. Z důvodu předběžné opatrnosti (snížení rizika stížnosti či žaloby na nesprávný úřední postup) nebude městský úřad, odbor přestupků, zveřejňovat ani poskytovat text žaloby podané žalující stranou ke Krajskému soudu v Praze," stojí na webových stránkách úřadu.

Černošický úřad, který je úřadem s rozšířenou působností pro Průhonice, kde premiér žije, vede s Babišem řízení o přestupku kvůli vlastnictví mediálních společností Londa a Mafra. Podnět podala organizace Transparency International, podle níž premiér porušuje zákon tím, že ovládá média. Babiš střet zájmů dlouhodobě odmítá. Uvádí, že vložením Agrofertu do svěřenských fondů ztratil vliv na holding i na všechny společnosti, které jsou do něj začleněné.

Městský úřad v předchozím obdobném řízení Babišovi v roce 2019 uložil pokutu 200 000 korun. Středočeský krajský úřad jako odvolací orgán však řízení zastavil, střet zájmů se podle něj neprokázal. Letos v lednu se na černošický úřad opět obrátila Transparency International s tím, že disponuje novými důkazy ve věci. Černošice proto zahájily nové přestupkové řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy