Bezdomovec na pařížském letišti ukradl půl milionu eur v hotovosti. S penězi utekl do severní Afriky

ČTK ČTK
4. 1. 2018 12:57
Spravedlnosti stále uniká bezdomovec, který na pařížském letišti Charlese de Gaullea v prosinci ukradl téměř půl milionu eur. Pachatel pochází podle policistů ze severní Afriky a již se vrátil do vlasti, napsal list Le Parisien s odvoláním na zdroj blízký vyšetřování. Čtyřicetiletý bezdomovec trávil svůj čas prohledáváním odpadkových košů na terminálu 2F. Osmého prosince se náhodou opřel o dveře vedoucí do prostor firmy, která na letišti zásobuje bankomaty. Dveře se otevřely a později muž vyšel s dvěma taškami obsahujícími bankovky v hodnotě 490 000 eur (12,5 milionu Kč). Podle vyšetřovatelů měl pachatel mimořádné štěstí i v tom, že peníze, které ukradl, nejdou vystopovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy