Bosenská policie zadržela v Sarajevu osobu napojenou na islámský terorismus

ČTK ČTK
30. 8. 2017 19:14
Bosenská policie ve středu v domě na předměstí Sarajeva zadržela osobu, kterou podezírá z napojení na islámské extremisty a teroristy bojující v Iráku a Sýrii. S odkazem na prohlášení policie o tom informovala agentura AP. Policie uvedla, že dostala soudní příkaz prohledat dům na předměstí Sarajeva a zadržela jednu osobu, její jméno úřady neuvedly. Zadržení podle prokuratury bylo součástí širší iniciativy, která se zaměřila na domy, v nichž žijí lidé, kteří jsou podezřelí z napojení na extremistické organizace a radikály bojující v Sýrii a Iráku. Cílem bylo "najít zbraně, munici a výbušniny a podniknout výslechy," uvedla prokuratura. Jestli v domě byly nalezeny zbraně, policie neuvedla.
Bosenská policie (ilustrační foto).
Bosenská policie (ilustrační foto). | Foto: Reuters

 

Právě se děje

před 2 minutami

Trump podal měsíc po volbách další žalobu, chce zneplatnit 200 tisíc hlasů ve Wisconsinu

Kampaň stížností amerického prezidenta Donalda Trumpa na výsledky letošních voleb pokračuje i téměř měsíc po skončení hlasování. Nejvyššímu soudu ve Wisconsinu dnes jeho tým předložil žalobu, která požaduje zneplatnění více než 200 000 hlasovacích lístků, informovala agentura AP. S podobnými požadavky zatím prezident u žádného soudu neuspěl.

Wisconsinské úřady v pondělí potvrdily, že hlasování v prezidentských volbách zde vyhrál kandidát Demokratické strany Joe Biden, a to o více než 20 000 hlasů, což odpovídá asi šesti desetinám procentního bodu. Oficiálním vyhlášením výsledků se rozběhla pětidenní lhůta, v níž je ještě kandidáti mohou napadat. Trump už předtím avizoval, že z jeho strany přijde žaloba.

Wisconsinský nejvyšší soud dnes potvrdil, že podání obdržel, avšak neuvedl, zda se záležitostí bude podrobněji zabývat. Soud podle AP zároveň zvažuje, zda přijme dvě další stížnosti požadující diskvalifikaci některých hlasů z prezidentské volby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy