Berlusconi neporušil zákon sexem s nezletilou, řekl soud

ČTK ČTK
11. 3. 2015 6:36
Takzvaná Rubygate - zřejmě nejsledovanější z Berlusconiho řady soudních procesů - skončila u nejvyššího italského soudu příznivým verdiktem pro 78letého politika a podnikatele.
Foto: Reuters

Řím - Italský nejvyšší soud v úterý potvrdil nevinu expremiéra Silvia Berlusconiho v takzvané kauze Rubygate. Informovaly o tom světové agentury.

Politik podle verdiktu neporušil zákon placeným sexem s nezletilou prostitutkou, ani nezneužil svou funkci k ovlivňování pozdějšího vyšetřování.

Zřejmě nejsledovanější z Berlusconiho řady soudních procesů skončil příznivým verdiktem pro 78letého politika a podnikatele.

Soud rozhodoval o tom, zda Berlusconi porušil zákon během bujarých večírků ve své vile u Milána, kterých se účastnila i tanečnice marockého původu Karima Mahrúgová alias Ruby.

Obžaloba tvrdila, že měla s několikanásobným italským premiérem placený sex v době, kdy jí nebylo 18 let. Soud první instance jej za to v roce 2013 poslal na sedm let do vězení, odvolací soud jej však letos viny zprostil. Nejvyšší soud nyní osvobozující verdikt potvrdil.

Berlusconi se nedopustil nezákonného jednání ani tím, že by zneužil své pravomoce, když se snažil ovlivňovat vyšetřování policie, která podezřívala Mahrúgovou z krádeže.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy