reklama
 
 

Německá policie při raziích zadržela dva muže podezřelé z vytvoření teroristické organizace

25. 1. 2017 21:06
Při středečních raziích v Berlíně zadržela německá policie dvě osoby podezřelé z vytvoření krajn pravicové teroristické organizace. Ze členství v ní obvinila celkem sedm lidí. Během razie policie zadržela dvaašedesátiletého muže ze Schwetzingenu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, který se vydával za keltského druida, a jednoho dalšího muže. Obvinění byli ve vzájemném kontaktu prostřednictvím sociálních sítí. Útoky na policisty, žadatele o azyl a židy údajně chystali od jara loňského roku, konkrétní plány ale podle dosavadních informací neměli.

Berlín - Německá policie při raziích v několika spolkových zemích včetně Berlína zadržela dvě osoby, které podezřívá z vytvoření krajně pravicové teroristické skupiny. Informovala o tom generální prokuratura. Celkem policie obvinila z členství ve skupině sedm osob. Při domovních prohlídkách u nich nalezla zbraně, munici a výbušniny. Poznatky o konkrétních plánech na útoky ale úřady zatím nemají, uvedla agentura DPA.

Akce se soustředila na osoby "ideologicky blízké" hnutí takzvaných říšských občanů, které obecně považuje nynější spolkovou republiku za nelegitimní stát a které se většinou hlásí k někdejší výmarské ústavě Německé říše z roku 1919, případně k pruské minulosti.

Během razie policie zadržela dvaašedesátiletého muže ze Schwetzingenu ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko a jednoho dalšího muže, o kterém však státní zastupitelství žádné podrobnosti nesdělilo. Hlavní podezřelý se podle německých médií označoval za "keltského druida".

Celkem policie viní z členství v této teroristické organizaci šest mužů ve věku 35 až 66 let, sedmý, kterého rovněž obvinila, ji podle ní pouze podporoval. Obvinění byli ve vzájemném kontaktu prostřednictvím sociálních sítí. Útoky na policisty, žadatele o azyl a židy údajně chystali od jara loňského roku, konkrétní plány ale podle dosavadních informací neměli.

K domovním prohlídkám přistoupili policisté vedle berlínské čtvrti Moabit i ve spolkových zemích Dolní Sasko, Braniborsko, Sasko-Anhaltsko, Porýní-Falc a Bádensko-Württembersko. Celkem se akce účastnilo kolem 200 policistů.

Berlínský deník B.Z. poznamenal, že policisté z prohledávaných bytů odnášeli mimo jiné elektronické přístroje a počítače. Státní zastupitelství později informovalo, že se v bytech se nalezly také zbraně, munice a výbušniny. O jaký druh výbušniny přesně šlo, ale generální prokuratura zatím neuvedla.

autor: ČTK | 25. 1. 2017 21:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama