Berlínská policie vyháněla děti z ledu vrtulníkem. Buďte zodpovědní, vzkázala rodičům

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
15. 2. 2021 15:17
Berlínská policie se obávala, že ledová vrstva na místních jezerech není příliš silná. Rozhodla se o víkendu vyhnat lidi vrtulníkem z vodní plochy. Na svých stránkách umístila záběry z jezera Müggelsee, které leží v jihovýchodní části města. Lidi se snažila vyhnat i z dalších jezer.
Jedni postup policie chválí a odsuzují lidi, kteří se vydali na led. Druzí kritizují použití vrtulníku. | Video: Twitter/Polizei Berlin

Policie v prohlášení nabádala dospělé k zodpovědnému chování, protože "jsou vzorem pro děti, které se pak mohou vydat i na jiná jezera".

Uživatele sociální sítě Twitter její zásah rozdělil na dva tábory. Jedni postup policie chválí a odsuzují lidi, kteří se vydali na led. Druzí kritizují použití vrtulníku, který podle nich může samotným hlukem a vibracemi led poškodit. Navíc upozorňují na to, že rozvířené úlomky ledu mohly děti poranit.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně v Rovníkové Guineji

Nejméně 20 mrtvých a zřejmě stovky zraněných si dnes vyžádala série výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, vážně poškozené jsou i vzdálenější budovy ve městě, uvedly zahraniční tiskové agentury.

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa Ntoma, kterou využívají hlavně speciální síly a četnictvo. Právě z této základny podle záběrů stoupal po výbuších černý dým.

"Město Bata se stalo obětí nehody způsobené nedbalostí jednotky odpovědné za hlídání skladišť dynamitu, výbušnin a munice ve vojenském táboře Nkoa Ntoma, která se vznítila od jisker od ohnišť na polích zemědělců. Vše nakonec vybuchlo," uvedl prezident Teodoro Obiang Nguema citovaný agenturou AFP. Prezident nařídil prošetření celé události a požádal mezinárodní společenství o pomoc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy