Foto: Benátky zažily třetí povodeň. Místo romantiky máme dobrodružství, hlásí turisté

Italské Benátky jsou pod vodou.
Benátky v neděli zasáhla další povodňová vlna, která tentokrát sahala do výšky 150 centimetrů. Italské město zažilo ohledně záplav nejhorší týden za více než sto let, uvádí britský deník The Guardian.
Jen jednou v historii se stalo, že voda jednorázově vystoupala ještě výše - v roce 1966 dosáhla hladina 194 centimetrů.
Nedělní povodeň byla už třetí vlnou, která během týdne zatopila 50tisícové město. Přestože nedělní záplavy byly méně dramatické než ty středeční, kdy voda stoupla do výšky 187 centimetrů, úřady vyhlásily nejvyšší stupeň varování.
"Náměstí Svatého Marka je uzavřené. Bezpečnost je na prvním místě,” hlásil starosta Benátek Luigi Brugnaro. Uzavřela se tak jedna z nejikoničtějších oblastí, která spolu s bazilikou svatého Marka přiláká do města 25 až 30 milionů turistů ročně.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
18. 11. 2019 20:54
V neděli ochromila Benátky už třetí povodeň během pár dní. Město na severu Itálie minulý týden postihly nejhorší záplavy od roku 1966, když v úterý večer voda dosáhla úrovně 1,87 metru nad obvyklou hladinou moře. Zavřeny byly školy a školky i řada obchodů. Nyní sice voda opadá, ale další regiony se obávají blížící se bouře. Podívejte se, jak Benátky o víkendu vypadaly.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 6 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy