Foto: Benátky zažily třetí povodeň. Místo romantiky máme dobrodružství, hlásí turisté

Italské Benátky jsou pod vodou.
Benátky v neděli zasáhla další povodňová vlna, která tentokrát sahala do výšky 150 centimetrů. Italské město zažilo ohledně záplav nejhorší týden za více než sto let, uvádí britský deník The Guardian.
Jen jednou v historii se stalo, že voda jednorázově vystoupala ještě výše - v roce 1966 dosáhla hladina 194 centimetrů.
Nedělní povodeň byla už třetí vlnou, která během týdne zatopila 50tisícové město. Přestože nedělní záplavy byly méně dramatické než ty středeční, kdy voda stoupla do výšky 187 centimetrů, úřady vyhlásily nejvyšší stupeň varování.
"Náměstí Svatého Marka je uzavřené. Bezpečnost je na prvním místě,” hlásil starosta Benátek Luigi Brugnaro. Uzavřela se tak jedna z nejikoničtějších oblastí, která spolu s bazilikou svatého Marka přiláká do města 25 až 30 milionů turistů ročně.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
18. 11. 2019 20:54
V neděli ochromila Benátky už třetí povodeň během pár dní. Město na severu Itálie minulý týden postihly nejhorší záplavy od roku 1966, když v úterý večer voda dosáhla úrovně 1,87 metru nad obvyklou hladinou moře. Zavřeny byly školy a školky i řada obchodů. Nyní sice voda opadá, ale další regiony se obávají blížící se bouře. Podívejte se, jak Benátky o víkendu vypadaly.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Při požáru na jihu Ruska zemřelo nejméně sedm lidí, dalších devět je nezvěstných

Až 16 lidí zřejmě zemřelo při požáru v prachárně na jihu Ruska. Úřady potvrdily sedm mrtvých a devět nezvěstných, kteří ale zřejmě rovněž zahynuli.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Babiš uvítal pokyn ze summitu, aby Brusel zvážil další regulaci energetického trhu

Český premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za velký úspěch pokyn unijního summitu, aby komise zvážila další regulaci energetického trhu. Podle něj zatím Evropská komise nereaguje adekvátně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy