Benátky na neobvyklých fotografiích. Kanály nemají dost vody, gondoly stojí v bahnu

Benátky na neobvyklých fotografiích. Kanály nemají dost vody, gondoly stojí v bahnu
Současný nedostatek vody netrápí jen Benátky, ale celou severní Itálii. Se suchem se země potýká už od loňska, kdy Gardské jezero mělo nejméně vody za posledních 35 let a kdy klesla hladina řeky Pád o 61 procent. Vláda kvůli suchu vyhlásila stav nouze.
Kanály jindy plné vody nyní ukázaly bahnité dno a základy budov, které jsou běžně skryty pod hladinou.
Luca Mercalli z Italské meteorologické společnosti doufá, že situace by se mohla zlepšit na jaře. "Musíme počkat na jaro, které je obvykle v povodí řeky Pád nejdeštivější. Existuje dobrá šance, že srážky v dubnu a květnu mohou sucho vyrovnat - to je poslední naděje. Pokud nepřijde jarní déšť, bude to poprvé, co by dva roky za sebou nepršelo," cituje ho britský deník The Guardian.
Benátské kanály s gondolami jsou jednou z nejoblíbenějších atrakcí italského města. V posledních dnech si ale plavbu moc turistů neužije.
Foto: Reuters
Jana Václavíková Jana Václavíková
22. 2. 2023 14:39
Mnoho návštěvníků italských Benátek, kteří se těšili na projížďku úzkými kanály na gondolách, si v posledním týdnu svůj sen nesplnilo. Odliv a nedostatek srážek způsobily, že voda z města zmizela a v řadě kanálů ji nahradilo bahno.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy