Běloruský soud odsoudil žoldáka válčícího u separatistů v Luhansku

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 12. 2017 7:14
Oblastní soud v Homelu na jihovýchodě Běloruska potrestal dvěma lety vězení místního občana, devětadvacetiletého Vitalije Kotlobaje, který válčil na východě Ukrajiny v "kozáckém pluku" u proruských separatistů v Luhansku. O čtvrtečním rozsudku informovala místní média. Je to první rozsudek za žoldnéřství v ukrajinském konfliktu se skutečným trestem odnětí svobody, poznamenala dnes ruská redakce BBC. Připomněla, že běloruské zákony zakazují bojovat v cizině bez souhlasu běloruských úřadů a že horní hranici trestu představuje až pět let vězení.
Proruský rebel na letišti v Luhansku, ilustrační foto.
Proruský rebel na letišti v Luhansku, ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německo si kvůli hackerskému útoku na e-mail Merkelové předvolalo ruského velvyslance

Německá vláda si kvůli kybernetickému útoku na Spolkový sněm v roce 2015 předvolala ruského velvyslance. Ve čtvrtek o tom informoval list Der Tagesspiegel. Moskva odmítá obvinění, že za útokem stála, Berlín je naopak o ruském podílu přesvědčen. Dotčen tehdy byl i poslanecký e-mail kancléřky Angely Merkelové.

Velvyslance si k rozhovoru pozval státní tajemník ministerstva zahraničí Miguel Berger, který podle mluvčí diplomacie jménem spolkové vlády co nejostřeji hackerský útok odsoudil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy