V Minsku se odehrála největší demonstrace proti Lukašenkovi, policie nezasahovala

V Minsku se odehrála největší demonstrace proti Lukašenkovi, policie nezasahovala
Centrum Minsku v neděli 16. srpna ovládl mohutný protivládní protest, podle agentury Reuters se jedná o dosud největší shromáždění za poslední týden.
Reuters a DPA odhadují účast až na 200.000 účastníků, podle AFP se sešlo asi 100.000 lidí s bílo-červenými vlajkami.
Protestující skandují požadavky změn a volají po demisi současného prezidenta Alexandra Lukašenka a propuštění zadržených lidí. Protestní akce se souběžně s tím konají i v dalších běloruských městech.
Demonstrací se zúčastnil i opoziční politik Vladimir Njakljajev.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Zahraničí Reuters, ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 16. 8. 2020 22:44
Mohutný protivládní protest v neděli ovládl centrum běloruského hlavního města Minsku, na místě bylo asi 200 tisíc lidí. Bouřili se proti výsledkům prezidentských voleb, které považují za zfalšované. Dopoledne přijelo několik tisíc lidí naopak vyjádřit podporu prezidentu Lukašenkovi, který podle oficiálních výsledků získal 80 procent hlasů.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy