Belgické katolické církvi přišlo přes 400 stížností na sexuální zneužívání kněžími

ČTK ČTK
22. 2. 2016 21:10
Za poslední čtyři roky obdržela katolická církev v Belgii více než 400 stížností od osob, které tvrdí, že byly v době své nezletilosti sexuálně zneužívány kněžími. Podle agentury AFP to šest let po vypuknutí pedofilního skandálu v církvi oznámili antverpský biskup Johan Bonny a biskup z Tournai Guy Harpigny. V dubnu 2010 bruggský biskup Roger Vangheluwe odstoupil po přiznání, že v letech 1973 až 1986 sexuálně zneužíval své synovce. Následovaly tisíce svědectví zneužívání, jichž se desítky let dopouštěli kněží nebo členové náboženských kongregací. Církev počátkem roku 2012 přiznala morální odpovědnost a rozhodla se pro otevřenost. Vyzvala oběti, aby se přihlásily, a zavázala se k odškodnění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 36 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy