reklama
 
 

Belgická policie zatkla dva muže kvůli terorismu, hrozil útok při fotbalovém zápase

AKTUALIZOVÁNO 25. 6. 2016
Dvacetiletý muž se podle policie chystal odpálit v neděli u obří obrazovky během zápasu fotbalové reprezentace s Maďarskem. Podle mluvčího prokuratury je však příliš brzy na to mluvit o chystaném teroristickém útoku.

Brusel - Belgická policie zatkla na východě země během protiteroristické operace v noci na sobotu dva muže, oznámil mluvčí prokuratury. Podle belgických médií byl jedním z nich dvacetiletý muž, který se chystal odpálit v neděli u obří obrazovky během zápasu fotbalové reprezentace s Maďarskem. Prokuratura ale sdělila, že o tom nemá žádné důkazy.

Mluvčí úřadu dodal, že "je ještě příliš brzy hovořit o chystaném teroristickém útoku". Podle něj u zatčených nebyly nalezeny žádné zbraně ani výbušniny a chystanému útoku na fotbalové fanoušky nic nenasvědčuje.

V Belgii po březnových atentátech na letišti a v metru stále platí třetí ze čtyř stupňů ohrožení teroristickým útokem. Třetí stupeň znamená, že ohrožení je "vážné, možné a pravděpodobné", ale nikoli bezprostřední.

Minulý týden policie obvinila z pokusu o spáchání teroristického činu tři muže. Podle místních médií obvinění chtěli v Belgii zaútočit zřejmě uplynulý víkend na fanoušky během zápasu belgického týmu na evropském fotbalovém šampionátu.

25. 6. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama