V Belgii zatkli dalšího muže podezřelého z účasti na teroristických útocích v Bruselu

ČTK ČTK
10. 6. 2016 15:05
Belgická policie zatkla dalšího podezřelého v rámci vyšetřování atentátů, při kterých džihádisté v březnu v Bruselu zabili desítky lidí. Muž byl obviněn, že se podílel na činnosti teroristické skupiny a na vraždách, sdělila v pátek belgická federální prokuratura. Muž, pojmenovaný Ali E.H.A., byl zadržen ve čtvrtek v bruselské čtvrti Schaerbeek. Čelí zejména obvinění z "vražd v souvislosti s terorismem a pokusů o vraždu v souvislosti s terorismem, a to jako pachatel, spolupachatel či komplic", upřesnila prokuratura v krátkém prohlášení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy