Batole strhla voda do kanalizace, propadl se chodník

ČTK ČTK
9. 1. 2012 15:53
Neštěstí se stalo v neděli ve městě Brjansk
Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Foto: Jiří Just

Moskva - Tragicky skončila nedělní procházka mladé ženy s dítětem v kočárku po ruském městě Brjansk.

Pod šestadvacetiletou ženou se náhle propadl chodník, osmnáctiměsíční batole vypadlo z kočárku a proud vody ho strhl do kanalizace.

Těžce zraněnou Taťánu Didenkovou z jámy stihl vytáhnout manžel-policista, který byl zrovna na obchůzce poblíž místa neštěstí.

Syna se mu už ale zachránit nepodařilo.

"Žena se dokázala zachytit okraje vzniklé díry a tím si zachránila život. Dítě bohužel nemělo sebemenší šanci přežít," citovala agentura Interfax mluvčího místní radnice.

Chodník se podle všeho propadl kvůli prasklému potrubí s horkou vodou. Uniklá voda zřejmě odplavila písek v podloží a dlažba se propadla. Příslušné úřady zahájily vyšetřování a nevylučují, že případ klasifikují jako zabití z nedbalosti.

Tělo batolete zatím záchranáři zatím nenašli, už ale objevili části jeho oblečení.

 

Právě se děje

před 34 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy