Barmská armáda hlásí nález trosek svého letadla, objevena byla těla dvou dospělých a jednoho dítěte

ČTK ČTK
Aktualizováno 8. 6. 2017 10:17
Záhada barmského letadla, které se ve středu ztratilo z radarů, se rozkrývá. V Andamanském moři byly objeveny trosky letadla Shaanxi Y-8 čínské výroby, které barmská armáda pohřešovala. Na palubě bylo 122 lidí včetně vojáků, jejich rodin a 14členné posádky. Armáda uvedla, že prozatím nalezla těla dvou dospělých a jednoho dítěte.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Rangún - Barmská armáda nalezla v Andamanském moři trosky svého vojenského letadla, které ve středu s více než 120 lidmi na palubě zmizelo z radarů. Objevila i těla. Na Facebooku to ve čtvrtek podle agentury Reuters oznámil vrchní velitel armády.

Stroj mířil z jižního přístavu Myeik do největšího města Rangúnu.

Na palubě bylo podle aktuálních informací 122 lidí včetně vojáků, jejich rodin a 14členné posádky.

Armáda uvedla, že prozatím nalezla deset těl - jedná se o šest dospělých a čtyři děti. Objevena byla zhruba 40 kilometrů od města Tavoj ležícího na jihu Barmy.

Do pátrání je zapojeno devět lodí barmského vojenského námořnictva, pět vojenských letadel, dva vrtulníky a také dobrovolníci z řad místních rybářů.

Z trosek pátrači objevili mimo jiné kolo, které podle všeho pochází z letounu Shaanxi Y-8 čínské výroby. Právě tento stroj barmská armáda pohřešuje. Našly se také záchranné vesty a pytle s oblečením.

Příčina neštěstí se vyšetřuje. V době nehody drobně pršelo, viditelnost a další podmínky pro let ale byly podle úřadů dobré. Zatím nejsou žádné zprávy, že by letadlo vyslalo před zmizením nouzové volání.

Zpravodajský server BBC News uvedl, že s ohledem na rozptýlení trosek je možné, že se stroj rozpadl ve vzduchu.

 

Právě se děje

Další zprávy