Bankéři popravovali jako Islámský stát. Aby utužili kolektiv

Petr Jemelka Petr Jemelka
Aktualizováno 7. 7. 2015 15:08
Bankéři HSBC si hráli na uřezávání hlav, aby utužili kolektiv. Osmiminutové video se objevilo na internetu.
Foto: Youtube

Birmingham - Nadnárodní banka HSBC byla nucena s okamžitou platností propustit šest zaměstnanců z právního oddělení. Pro svůj teambuilding si totiž zvolili krajně nevhodnou aktivitu.

Utužit pracovní kolektiv se snažili hrou na popravování zajatců stylem teroristů z Islámského státu.   

Oblékli se do černého oblečení, nasadili kukly, jednoho z kolegů navlékli do oranžového oblečení a s nožem v ruce předstírali, že "zajatce" popravují.

Během fingované přípravy na uříznutí hlavy kolegy pak provolávali "Allahu Akbar", podobně jako to dělají islámští fanatici.

Z celé inscenace pořídili osmiminutový záznam. Úryvek z videa zveřejnil britský deník The Sun. Celé video bylo pode The Sun na Instagramu, nyní už tam ale dostupné není.

Vedení finanční skupiny už se za pochybení šesti zaměstnanců z pobočky v Birminghamu omluvilo, označilo jej za nepřípustné a ve vyjádření pro BBC potvrdilo, že dotyčné na hodinu propustilo.

"Hned jak jsme byli na příslušné video upozorněni, rozhodli jsme zaměstnance, kteří na něm figurují, vyhodit, stojí v oficiálním prohlášení HSBC.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy