Kdo ten let mohl povolit? Turisté v balónu zažili peklo, ukazuje video

Video Video
14. 10. 2021 11:03
Neovladatelný horkovzdušný balon plný turistů narazil do muzea v italském městě Como. Kolemjdoucí natočil, jak se balon nejdřív prodral skrz koruny stromů a při střetu s budovou srazil ze střešní římsy kamenný sloup, který z velké výšky spadl na schody muzea a skončil na chodníku. Naštěstí na něm v tu chvíli nikdo nestál. Pilot balonu pak nerušeně pokračoval ve vzduchoplavbě.
Balon s turisty se dral skrz stromy, pak došlo k osudnému střetu s italským muzeem. | Video: Facebook/Luca Ghilotti

K incidentu došlo 11. října ráno u Tempia Voltiana na břehu Comského jezera. Jde o muzeum, památku starou 94 let, která je zasvěcena vynálezci elektrické baterie a objeviteli metanu Alessandrovi Voltovi. V ten den bylo muzeum zavřené. Lidé se pod zveřejněným videem divili, kdo mohl provozovatelům letu dát povolení startovat v blízkosti domů a historických památek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

PPF prodala sto procent akcií v Telenor Montenegro maďarské skupině

Společnost PPF Telecom Group prodala 100 procent akcií operátora Telenor Montenegro maďarské 4iG. Dokončení prodeje podléhá schválení regulátora v Černé Hoře a jeho vypořádání se očekává do konce letošního roku. PPF to ve středu uvedla v tiskové zprávě. Obě strany se dohodly, že cenu nezveřejní.

"Naše obchodní strategie je zaměřená na trhy s významným růstovým potenciálem a s určitou vahou v rámci našeho portfolia. Rozhodli jsme se proto Telenor Černá Hora prodat, a to společnosti, která má dlouhodobý zájem mobilního operátora dále rozvíjet,“ uvedl výkonný ředitel PPF Telecom Group Marek Sláčík.

Telenor Montenegro má 333 000 předplatitelů a loni dosáhl tržeb 44 milionů eur (1,1 miliardy Kč). Loni představoval trh v Černé Hoře 1,1 procenta provozního zisku PPF Telecom Group.

Jednou z hlavních konkurenčních výhod Telenoru Černá Hora jsou podle Sláčíka jeho zaměstnanci. Lokálnímu týmu se daří držet operátora na prvním místě podle objemu tržeb. Telenor také provozuje mobilní síť, která byla v nezávislém měření vyhodnocena jako nejlepší v Černé Hoře.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Evropská komise navrhla, aby banky od roku 2025 začaly mírně zvyšovat kapitál

Banky v zemích Evropské unie budou muset do roku 2030 zvýšit svůj kapitál v průměru o zhruba osm procent, což by se mělo v praxi týkat zejména desetiny největších bank. Vyplývá to z návrhu nových kapitálových požadavků na fungování bankovního trhu, který ve středu představila Evropská komise. Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) podle komise vyčíslil celkové zvýšení kapitálu do konce dekády na nejvýše 27 miliard eur (695 miliard Kč), což je zhruba polovina částky, kterou odhadoval ještě loni.

Brusel přichází s novými požadavky v rámci mezinárodní dohody o regulaci finančního sektoru Basel III. Tu uzavřela skupina ekonomicky vyspělých zemí světa po finanční krizi z roku 2008 s cílem zabránit jejímu opakování.

Zdroj: ČTK
Další zprávy