Kdo ten let mohl povolit? Turisté v balónu zažili peklo, ukazuje video

Video Video
14. 10. 2021 11:03
Neovladatelný horkovzdušný balon plný turistů narazil do muzea v italském městě Como. Kolemjdoucí natočil, jak se balon nejdřív prodral skrz koruny stromů a při střetu s budovou srazil ze střešní římsy kamenný sloup, který z velké výšky spadl na schody muzea a skončil na chodníku. Naštěstí na něm v tu chvíli nikdo nestál. Pilot balonu pak nerušeně pokračoval ve vzduchoplavbě.
Balon s turisty se dral skrz stromy, pak došlo k osudnému střetu s italským muzeem. | Video: Facebook/Luca Ghilotti

K incidentu došlo 11. října ráno u Tempia Voltiana na břehu Comského jezera. Jde o muzeum, památku starou 94 let, která je zasvěcena vynálezci elektrické baterie a objeviteli metanu Alessandrovi Voltovi. V ten den bylo muzeum zavřené. Lidé se pod zveřejněným videem divili, kdo mohl provozovatelům letu dát povolení startovat v blízkosti domů a historických památek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Obří slalom v Söldenu vyhrál Švýcar Odermatt, Krýzl byl osmapadesátý

Olympijskou sezonu sjezdových lyžařů zahájil nejlépe Švýcar Marco Odermatt. Bývalý juniorský mistr světa vyhrál na ledovci v Söldenu obří slalom o pouhých sedm setin před domácím Rakušanem Rolandem Leitingerem a oslavil pátý triumf ve Světovém poháru, z toho třetí v této disciplíně. Třetí byl Slovinec Žan Kranjec, český matador Kryštof Krýzl obsadil 58. místo z 71 startujících.

Třicetiletý vicemistr světa z roku 2017 Leitinger, jehož kariéru poznamenala zranění a v minulé sezoně se dostal jako osmý jedinkrát do elitní desítky, vyhrál nečekaně první kolo. Ve druhém však dosáhl až 15. času, zatímco Odermatt byl ve dvou jízdách třetí a šestý.

Francouzský mistr světa Mathieu Faivre pokazil druhé kolo a propadl se z druhé příčky na konečnou jedenáctou. Další Francouz a obhájce velkého křišťálového glóbu Alexis Pinturault byl pátý. Závod v ideálních slunečných podmínkách sledovalo 9800 diváků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy