Kdo ten let mohl povolit? Turisté v balónu zažili peklo, ukazuje video

Video Video
14. 10. 2021 11:03
Neovladatelný horkovzdušný balon plný turistů narazil do muzea v italském městě Como. Kolemjdoucí natočil, jak se balon nejdřív prodral skrz koruny stromů a při střetu s budovou srazil ze střešní římsy kamenný sloup, který z velké výšky spadl na schody muzea a skončil na chodníku. Naštěstí na něm v tu chvíli nikdo nestál. Pilot balonu pak nerušeně pokračoval ve vzduchoplavbě.
Balon s turisty se dral skrz stromy, pak došlo k osudnému střetu s italským muzeem. | Video: Facebook/Luca Ghilotti

K incidentu došlo 11. října ráno u Tempia Voltiana na břehu Comského jezera. Jde o muzeum, památku starou 94 let, která je zasvěcena vynálezci elektrické baterie a objeviteli metanu Alessandrovi Voltovi. V ten den bylo muzeum zavřené. Lidé se pod zveřejněným videem divili, kdo mohl provozovatelům letu dát povolení startovat v blízkosti domů a historických památek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Evropská komise navrhla, aby banky od roku 2025 začaly mírně zvyšovat kapitál

Banky v zemích Evropské unie budou muset do roku 2030 zvýšit svůj kapitál v průměru o zhruba osm procent, což by se mělo v praxi týkat zejména desetiny největších bank. Vyplývá to z návrhu nových kapitálových požadavků na fungování bankovního trhu, který ve středu představila Evropská komise. Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) podle komise vyčíslil celkové zvýšení kapitálu do konce dekády na nejvýše 27 miliard eur (695 miliard Kč), což je zhruba polovina částky, kterou odhadoval ještě loni.

Brusel přichází s novými požadavky v rámci mezinárodní dohody o regulaci finančního sektoru Basel III. Tu uzavřela skupina ekonomicky vyspělých zemí světa po finanční krizi z roku 2008 s cílem zabránit jejímu opakování.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

V Plzni zkolaboval a zemřel sedmadvacetiletý muž, jehož policie kvůli agresivitě zajistila

V Plzni ve středu brzo ráno zemřel při policejním zákroku sedmadvacetiletý muž. Policie uvedla, že ho zadržela poté, co se agresivně dobýval do jednoho domu, napadl svého příbuzného a poté i přivolané policisty. Policie použila donucovací prostředky. Zajištěný nejevil známky zranění, ale po chvíli zkolaboval a nepodařilo se ho oživit ani policii, ani přivolaným záchranářům, informovala krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Okolnostmi případu se zabývají kriminalisté a policie zatím nebude poskytovat bližší informace.

Událost se stala po 6:00. Policisté vyjížděli do čtvrti Lochotín. Mladý muž se tam podle dostupných informací domáhal vstupu do obydlí svého rodinného příslušníka, kterého potom napadl.

"Po příjezdu policistů na místo se muž choval agresivně a následně zaútočil i na policisty. Ti po zákonných výzvách, na které muž nereagoval, použili donucovací prostředky a muže omezili na osobní svobodě," popsala Burešová. Neupřesnila, jaké donucovací prostředky policie použila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy