Babiš šel ve Washingtonu na zápas NBA. Basketbalista Satoranský se s ním odmítl sejít

ČTK ČTK
7. 3. 2019 10:17
Český premiér Andrej Babiš středeční pracovní den ve Spojených státech zakončil za doprovodu manželky Moniky návštěvou zápasu NBA, ve kterém se klub Washington Wizards střetl s Dallasem. S českým basketbalistou Tomášem Satoranským, který hraje za Washington, se ale nesetkal. Nejlepší český hráč se s ním odmítl sejít.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: ČTK

"Osobní setkání jsem odmítl, na zápas však může dojít kdokoliv," napsal Satoranský přes Facebook fanouškovi, který ho vyzýval, aby se s Babišem kvůli jeho politické minulosti nescházel. Záznam komunikace zveřejnil na Facebooku portál proBasket.cz.

Satoranský pomohl Dallas porazit 14 body, osmi doskoky a 11 asistencemi. Osm minut před koncem, kdy Dallas vedl o tři body, Satoranský čtyřmi body v řadě vrátil domácím vedení, následně nahrál na trojku Trevoru Arizovi a Wizards už výhru nepustili.

Babiš do Spojených států odcestoval v úterý, zpět do vlasti odletí v pátek. Ve čtvrtek premiéra i s manželkou Monikou v Oválné pracovně Bílého domu přijme americký prezident Donald Trump. Poté Babiš uctí památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka u jeho památníku ve Washingtonu.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy