Babiš šel ve Washingtonu na zápas NBA. Basketbalista Satoranský se s ním odmítl sejít

ČTK ČTK
7. 3. 2019 10:17
Český premiér Andrej Babiš středeční pracovní den ve Spojených státech zakončil za doprovodu manželky Moniky návštěvou zápasu NBA, ve kterém se klub Washington Wizards střetl s Dallasem. S českým basketbalistou Tomášem Satoranským, který hraje za Washington, se ale nesetkal. Nejlepší český hráč se s ním odmítl sejít.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: ČTK

"Osobní setkání jsem odmítl, na zápas však může dojít kdokoliv," napsal Satoranský přes Facebook fanouškovi, který ho vyzýval, aby se s Babišem kvůli jeho politické minulosti nescházel. Záznam komunikace zveřejnil na Facebooku portál proBasket.cz.

Satoranský pomohl Dallas porazit 14 body, osmi doskoky a 11 asistencemi. Osm minut před koncem, kdy Dallas vedl o tři body, Satoranský čtyřmi body v řadě vrátil domácím vedení, následně nahrál na trojku Trevoru Arizovi a Wizards už výhru nepustili.

Babiš do Spojených států odcestoval v úterý, zpět do vlasti odletí v pátek. Ve čtvrtek premiéra i s manželkou Monikou v Oválné pracovně Bílého domu přijme americký prezident Donald Trump. Poté Babiš uctí památku prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka u jeho památníku ve Washingtonu.

 

Právě se děje

Další zprávy