Rakouské středisko pro uprchlíky se stalo terčem žhářského útoku

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 11. 2016 23:25
Azylové centrum u Vídně se v noci na dnešek stalo terčem útoku neznámých žhářů. Zápalná lahev se roztříštila o zeď střediska v Himbergu, nikdo ale nebyl zraněn. Zemská kriminální policie vyšetřuje incident pro podezření na trestný čin z nenávisti. Neznámý žhář naplnil láhev od piva hořlavinou. Loni rakouští policisté podle agentury APA zaznamenali 25 různých útoků na ubytovny pro migranty. Migrační krize v Rakousku mimo jiné způsobila nárůst podpory pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ).
Azylové centrum v Rakousku
Azylové centrum v Rakousku | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 minutami

Joe Biden si při hře se psem vymknul kotník

Zvolený americký prezident Joe Biden při hře se psem Majorem sklouzl a vymknul si kotník. Oznámil to jeho úřad. Podle něj se to stalo v sobotu a v neděli měl osmasedmdesátiletého politika prohlédnout ortoped. V krátkém prohlášení se uvádí, že to bude jenom z "opatrnosti".

Podle agentury AP Biden navštívil ortopeda dnes odpoledne. Agentura Reuters napsala, že Biden odjel za ortopedickým specialistou v Newarku ve státě Delaware. Novináři, kteří s ním cestovali, museli zůstat v autobuse a neviděli ho vstupovat do budovy, uvádí Reuters.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy