Autobus plný lidí se napíchl na sloup veřejného osvětlení. Náraz zachytila kamera

Red Zah Red Zah
1. 6. 2021 12:25
Kamera v protijedoucím autě zachytila vážnou nehodu autobusu v ruském Petrohradě. Kloubová souprava s cestujícími náhle odbočila ze silnice a najela do sloupu veřejného osvětlení. Náraz zdvihl přední část autobusu do výše, kde zůstala vzpříčená. Řidič a tři pasažéři se při srážce zranili.
Kloubová souprava s cestujícími náhle odbočila ze silnice a najela do sloupu veřejného osvětlení. Náraz zdvihl přední část autobusu do výše. | Video: Asociated Press

K nehodě došlo 27. května, několik dní předtím, než došlo k podobné srážce i v Česku. Jedenáct lidí se v noci na úterý 1. června zranilo při havárii autobusu městské hromadné dopravy, který v Brně narazil také do sloupu veřejného osvětlení. Tři lidé se při nehodě zranili těžce.

Nehoda se stala ve 23:20 v městské části Komín v Kníničské ulici nedaleko komínské vozovny. "Autobus z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a naboural do sloupu elektrického vedení. Pracujeme s několika verzemi, z nichž jsou dvě takové, že roli mohla hrát zdravotní indispozice řidiče, popřípadě technická závada," uvedl mluvčí jihomoravské policie Petr Vala.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Rozsáhlý požár na Sardinii likviduje 11 letadel, evakuovat se muselo 400 lidí

Kvůli rozsáhlému požáru ve vnitrozemí italského ostrova Sardinie se muselo v noci na neděli evakuovat přes 400 lidí, oheň kromě tisíců hektarů porostu a polí zničil i několik budov. Informovala o tom agentura ANSA. Požár pomáhá hasit i 11 letadel, kvůli silnému větru ho však hasiči zatím nedokázali zkrotit.

V noci musely opustit své domy stovky lidí v obcích Cuglieri a Sennariolo, které leží v západní části ostrova. Někteří z nich se ráno mohli vrátit zpět. "Největší problémy jsou mezi Cuglieri a Santu Lussurgiu a počasí nám nijak nepomáhá… Proto stále platí, že požár představuje extrémní nebezpečí," uvedl Antonio Belloi z civilní ochrany.

Požár zatím nemá na svědomí žádné oběti ani zraněné, uvedla agentura AP. Zemědělský svat Coldiretti jej ale považuje za katastrofální, protože podle něj způsobí obrovské škody farmářům; někteří kvůli požáru přišli o úrodu i o zvířata.

Další zprávy